Published On: 21 Shkurt, 2016

Prokuroria po i ndjek ata që dekonspiruan hetimin e fshehtë të policisë në spital (Video)

  • Personat, të cilët kishin demoluar kamerat dhe kishin zbuluar hetimin e fshehtë të policisë brenda spitalit rajonal të Prizrenit, janë duke u hetuar nga Prokuroria Themelore e Prizrenit, raporton KohaVision.

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizren, Sylë Hoxha, thotë se me këtë veprim u pengua puna hetimore dhe u dëmtua prona e policisë.

Sipas kryeprokurorit, tashmë dihet edhe kush është personi, i cili kishte dëmtuar kamerat e policisë.

E hetimet janë duke vazhduar edhe për dyshimet për korrupsion në repartin e Ortopedisë.

KTV-ja ka kontaktuar me drejtorin e spitalit, Afrim Avdaj, por ai ka thënë se nuk mund t’i komentojë hetimet për këtë rast.

Në nëntor të vitit të kaluar, disa nga mjekët e klinikës së Ortopedisë zbuluan kamerat përgjuese të vendosura në 5 dhomat e repartit të Ortopedisë.

Këto kamera ishin vendosur pasi atyre u ishin marrë çelësat me arsyen se do të dezinfektoheshin dhomat. Ato ishin vendosur në tavanet e dhomave me shikim drejt tavolinës së mjekut.

Pergjimet ne spitalin e Prizrenit

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...