Published On: 10 Tetor, 2016

Prokuroria nis hetimet për tenderin për targat

Dallaveret me targa nga ana e Ministrisë së Punëve të Brendshme kanë shtyrë nisjen e hetimeve nga prokuroria për skandalin e targave – shkruan Gazeta Monitor.

Prokurorja e shtetit Laura Pula e ka autorizuar Gjyatën Themelore në Prishtinës që të nis hetimet lidhur me këtë tender.

Burime të Prokurorisë i kanë thënë Gazetes Monitor se kjo ka ardhur pas ngritjes së dyshimeve nga Zv. Ministri i Punëve të Brendshme lidhur me këtë tender.

“Kaluan gati një vit e qytetarët e Republikës së Kosovës vazhdojnë të mos pajisen me target e automjeteve. Dikush është fajtor për këtë situatë të krijuar. Prokuroria duhet të filloj hetimet, sepse nuk ka asnjë mundësi që të kenë të drejtë të dy palët. Nëse zyrtarët e MPB-së kanë vendosur gabimisht, atëhere le të jenë ata që të japin përgjegjësi. Nëse ndodh e kundërta , pra që zyrtarët e MPB-së kanë vendosur drejtë dhe se vendimet e tyre padrejtësisht janë anuluar nga OSHP , atëhere këta të dytët duhet të japin përgjegjësi”, pati thënë zv.ministri Mustafa.

Kujtojmë që kosovarët tash e sa muaj po vozitin veturat e tyre me targa provuese.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...