Published On: 3 Prill, 2016

Prokuroria merr javën tjetër raportin e obduksionit për skandalin e gjinekologëve në Gjilan (Video)

  • Raporti i përfundimtar i obduksionit i cili do të tregojë nëse pati neglizhencë në rastin e vdekjes së nënës 27 vjeçare Arbenita Spahiu pritet t’i dorëzohet prokurorisë brenda javës së ardhshme, raporton KTV.

Mjekësia ligjore nëpërmjet një përgjigje të shkurtër me postë elektronike ka konfirmuar se rasti në fjalë është në përpunim të analizave të hisptopatologjisë dhe se brenda javës së ardhshme raporti do të kompletohet dhe t’i dorëzohet prokurorit.

E derisa ky raport të dorëzohet, menaxhmenti i spitalit tashmë ka ndërmarrë masën e suspendimit me gjysmë pagesë ndaj tri gjinekologeve.

Drejtor i Spitalit të Gjilanit Besim Guda thotë se ditën kur ishte ndarë nga jeta pacientja para se të arrinte prokuroria menaxhmetni i spitalit ishte informuar lidhur me të gjitha detajet e trajtimit të pacientes dhe se sipas tij gjithçka kishte shkuar në rregull.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...