Published On: 4 Mars, 2016

Prokuroria: Armando Prenga i tha Calëve “Do t’ju zhduk si fis!”

Në procesin që po zhvillohet për deputetin e mazhorancës, Armando Prenga është lexuar kërkesa për gjykim e prokurorisë.

Organi i akuzës kërkoi të merren në pyethje 75 dëshmitarë për ngjarjen e shtatorit të vitit të kaluar, ku deputeti socialist plagosi me armë disa persona, për konfliktin e Lagunës së Patokut.

Prokurori i çështjes citoi deputetin, që i ishte drejtuar të plagosurve me fjalët: “Do t’ju zhduk si fis!”.

Kërcënimi iu drejtua anëtarëve të fisit Cali, dy prej të cilëve mbetën të plagosur para komisariatit të Laçit.

Deputeti që i plagosi është i lirë madje mori pjesë edhe në votimin e dy ministrave të rinj të qeverisë. Të plagosurit, Tom dhe Nikoll Cali janë në burg.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...