Published On: 3 Qershor, 2016

Prokurori i shtetit kërkon burg për Messin (Video)

  • Prokurori i shtetit ka kërkuar burg për Lionel Messin

Prokurori i shtetit, Mario Maza, në emër të autoriteteve tatimore të Spanjës, ka kërkuar që Messi dhe babai i tij të dënohen me 22 muaj burg.

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi dhe babai i tij Jorge Messi, akuzohen nga autoritetet tatimore në Spanjë se kanë shmangur taksat në periudhën 2007/2009 duke i shkaktuar shtetit një dëm prej 4,2 milioon eurosh.

Në rast se shpallen fajtorë, të dy rrezikojnë 22 muaj burg. Sipas akuzës, duke krijuar një seri shoqërish në parajsat fiskale Messi ka shmangur detyrimet tatimore nga të ardhurat që ka siguruar nga të drejtat e imazhit, shkruan AS, transmeton Gazeta Express.

Maza, i cili reagoi me kritika të ashpëra ndaj deklaratës së Messit se nuk e ka ditur se çfarë po nënshkruante, ka kërkuar nga autoritetet tatimore të Spanjës, që 28 vjeçari i Barclonës dhe babai i tij të dënohen me 22 muaj burg. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...