Published On: 13 Mars, 2016

Projektohet fusha e parë nënujore e tenisit në botë (Foto)

Arkitekti polak Krzysztof Kotala  prezanton një projekt tepër ambicioz: një fushë tenisi nënujore.

Kompleksi i tenisiti do të ndërtohet në Gjirin Persik, midis Burj al Arab dhe ishujve Palm Jumeirah.

Audienca do të ketë shumë opsione për tu argëtuar si për shembull të shohë një ndeshje tenisi në një nga 7 fushat apo të spinojnë jetën nënujore përmes kupolës masive prej xhami.

Duhet thënë se për momentin fusha nënujore është thjesht një koncept. Për realizimin e saj ka nevojë për investitorë. Për të gjetur paratë nuk do të jetë e lehtë pasi projekti përballet me shumë sfida inxhinjerike që duken pothuajse të pamundura për tu kaluar.
p3-620x354

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...