Published On: 3 Maj, 2016

Prizren, vozitësi i dehur përfundon në ambientet e një marketi

Një qytetar nga Shqipëria ka përfunduar me veturën e tij në ambientet e një marketi në Prizren. Aksidenti ka ndodhur mbrëmë rreth orës 23:55, në rrugën “Jusuf Gërvalla”.

Qytetari, përderisa po e drejtonte automjetin e tij të llojit “Ford Focus” duke mos përshtatur shpejtësinë e lëvizjes, e ka humbur kontrollin dhe automjeti ka përfunduar në ambientet e marketit.

Pronari i dyqanit, siç citon policia e Kosovës në raportin e saj ka thënë se i janë bërë dëme me vlerë rreth 5000 euro.

 Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka kryer procedurat hetimore. I dyshuari nuk është intervistuar sepse ishte nën ndikim të alkoolit me mbi katër promilë.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari ndalët në mbajtje për të vazhduar me procedura të më tejme./kpress

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...