Published On: 10 Shkurt, 2016

Prizren, policia arreston pesë persona për drogë

Gjatë orëve të mbrëmjes, një patrullë policore gjatë dy pikave të kontrollit ka arritur të gjejë dhe sekuestrojë sasi të konsiderueshme të lëndës narkotike të llojit marihuanë e cila ishte e paketuar në doza të vogla dhe e gatshme për shitje.

Policia në këtë aksion ka arrestuar pesë persona ku në mesin e të arrestuarve, dy ishin shtetas të Shqipërisë ndërsa tre kosovarë.

Kontrollet janë kryer në Parkun e Qytetit.

Në një komunikatë të Policisë së Kosovës thuhet se pas inicimit të rasteve është informuar prokurori i shtetit i cili ka urdhëruar që dy të dyshuar të ndalën nën masën e arrestit policor ndërsa tre të tjerë janë liruar sipas procedurës së rregullt./K.Press

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...