Published On: 19 Qershor, 2016

Privatizimi i Brezovicës i dështoi klanit të PDK-së, se u mungonte Erdogani

  • Dështimi i Brezovicës dhe privatizimi i Valës, lidhet direkt me krerët e PDK-së
  • Milaim Zeka

Te gjithe ne qe jetojme ne Kosove, e njohim njeritjetrin. Ja njohim me daje, me teze, me kusherina, me dashnore njeritjetrit, e le ma kush me kend po bene biznes.

Kur ka dale ne shtitje telefonija mobile, Vala, te gjithe e dime, ashtu si u vendos edhe per aeroportin, se mbrapa ketyre aferave, qendronte grupi i fuqishem i PDK se.
Njerezit e ardhur nga Gjermania nuk kishin asnje pare, po kreret politik u kishin premtuar se me rendesi eshte konkurimi, jo parate. Parate behen ne rruge e siper.
Te njejtat kalkulime jane bere edhe me Brezovicen. Une i njohe edhe konkuruesit tek Vala, edhe keta tek Brezovica, edhe munde te them qe as te paret, as te dytet, nuk kane b. As per nje lokal normal, e le ma per keto kompani xhigante.
Te thuash qe Serbia e ka pengu kete proces, ashte njesoje sikur te thuash qe kali eshte pele, e pela kali.
Brezovica ka deshtuar pasiqe matematikat e krereve te PDK se u prishen per dy aresye: e para se ata francezet nuk kishin brek ne bythe, dhe e dyta, ministreja e MTI se, qe vjen nga LDK ja, nuk lejoje te behen dallavere.
Une munde te them poshte LDK ja, ose rrofte, po kjo eshte e vertete. E vertete shume tragjike.
Kesaj radhe, PdK ja nuk e kishte mbrapa presidentin turk, Erdogan, i cili nuk e la te deshtonte shitja e Aeroportit…
Serbia na “ka faj”, edhe kur po rriten temperaturat, edhe kur po na djeg speci i djegs- sert…

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...