Published On: 17 Gusht, 2017

Pritje të stërzgjatura në kufi, mos u nisni për Merdare (Foto)

Kolonat në Merdare janë të gjata, me ç’rast udhëtarët janë të detyruar të presin me orë për të dalë nga territori i Kosovës.

Sipas të dhënave të sotme nga Ministria e Punëve të Brendshme, pika kufitare në Merdarë është më e frekuentuara në dalje nga qytetarët e Kosovës, e sidomos nga bashkatdhetarët të cilën janë duke u kthyer në vendet e BE-së, shkruan Indeksonline.

Sipas të dhënave, kolonat e krijuara në Merdarë variojnë deri në dy kilometra dhe pritjet janë mbi tri orë.

Ndërsa, në hyrje gjendja është stabile sepse nuk ka pritje më shumë se 20 minuta.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...