Published On: 24 Korrik, 2016

Prishtina ndez qirinjë për viktimat e Munihut (Foto)

Qindra qytetarë, politikajë, familjarë e miqë e dashamirë nga Kryeqyteti i Republikës së Kosovës në nderim të viktimave të masakrës së Munihut janë tubuar para Teatrit Kombëtar të Kosovës dhe kanë ndezur qirinjë në shenjë nderimi për 9 të vrarët nga dora e të sëmurit psiqik David S.

Kosova ka reaguar e shokuar nga sulmet e Munihut. Fakti që mes viktimave ishin edhe tre të rinjë shqiptarë. Dijamant Zabërgja, Armela Segashi dhe Sabina Sulaj u vranë në sulmin afër Qendërs Tregtare Olympia në Munih të Gjermanis.  Me këtë rast u plagosën edhe dhjetëra qytetarë tjerë.

Kosova të dielën ka mbajtur Ditë Zie në shenjë nderimi të Viktimave kurse të martën që vjen pritet që edhe të bëhet kthimi i trupvae të tre të rinjve shqiptarë. 

11_1469385369-2246272

1

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...