Published On: 15 Qershor, 2016

Prishtina Football Fest, transmeton ndeshjen e kombëtares në sheshin Skenderbeu

ndeshja66

Sot, është ndeshja e radhës e kombëtarës së Shqipërisë kundër asaj të Francës, e cila luan në terenin e saj. Mirëpo siç e kemi parë në ndeshjen e fundit kundër Zvicrës, pjesëmarrja e tifozëve shqiptarë si në tribuna edhe në qytet, ishte masive, me flamujë dhe këngë e kanë përkrahur kombëtarën tonë.

Prishtina Football Fest do ta shfaq këtë ndeshje direkt në sheshin Skenderbeu, prej orës 21:00, por paraprakishtë kemi përgaditur pjesën e performimeve të artistëve shumë të njohur shqiptarë si Irma dhe Eranda Libohova, Shemi Ilirët, si dhe Tenori Luan Durmishi i cili do ta këndoj hymnin kombëtarë, që do të këndojnë para fillimit të ndeshjes, e mundësuar nga Shkëlqesia e tij Z. Qemal MINXHOZI, Ambasador i Republikës së Shqipërisë në Kosovë, i cili do të thotë disa fjal rasti.

Sheshi Skenderbeu sot në mbrëmje do të bëhet i gjithi Kuq e Zi, në përkrahje të djelmoshave tanë në Francë, se jemi një Komb me një Flamur e Mëmëdhe, do të luftojnë shqiponjat dhe të fitojnë për ne.

Organizimi sportiv, Prishtina Football Fest,përkrahet nga Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Kosovë, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale, Ministria e Integrimeve Evropiane, Ministria e Diasporës dhe nga Komuna e Prishtinës.

Prishtina Football Fest, është organizuar nga KD Events&Communications, dhe mbahet në sheshin Skenderbeu në Prishtinë, deri më 10 korrik 2016, ku gjatë kohës që nuk ka ndeshje futbolli, zhvillohen aktivitete rekreacionale si bowling, sony playstation, dhe muzikë-caffe bar.

Për më shumë të reja na ndjekni në faqen e Facebook-ut, Prishtina Football Fest.

ndeshja56

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...