Published On: 6 Qershor, 2016

Prishtina Football Fest, do të transmetoj live ndeshjet e EURO 2016-tës

Prishtina Football Fest, do të jetë ngjarja sportive më e madhe e organizuar deri më tani në Kosovë, në sheshin “Skenderbeu” në Prishtinë, ku për 30 ditë do të shfaqen në ekranin gjigand të gjitha ndeshjet e kampionatit evropian.
Kampionati Evropian i Futbollit EURO 2016, që do të mbahet në Francë ku për herë të parë merr pjesë edhe Kombëtarja e Shqipërisë, do të jetë ngjarja sportive që më së shumti pritet nga sportdashësit shqipëtarë anekënd botës. Fakti që Kosova vetëm sa është pranuar me të drejta të plota në UEFA, dhe në FIFA, e ka bërë fubtollin si sportin më të aktualizuar dhe të përfolur në trevat shqipëtare.
Atmosferën emocionuese sportive të përcjelljes së këtyre ndeshjeve, do ta kemi edhe në Prishtinë.
Edhe pak ditë na ndajnë nga kampionati evropian, me fillimin në ditën e premte më 10 qershor, të ndeshjes së parë në mes të Francës dhe Rumanisë, për të vazhduar në ditën e shtunë më 11 qershor, me ndeshjen e shumëpritur të Shqipërisë kundër Zvicrës.
Organizimi sportiv Prishtina Football Fest që do të mbahet te Skenderbeu, ku do të shfaq të gjitha ndeshjet e EURO 2016, në ekranin gjigand prej 40 metra katror. Pra gjatë 1 muaji sa do të zgjas kampionati, në sheshin e qytetit do të kemi një atmosferë të paparë deri më tani në Prishtinë, ku do të festohet nga të gjithë publiku prishtinas, me muzikë dhe aktivitete të ndryshme ku do të ketë pije dhe ushqim, përcjellja e të gjitha ndeshjeve e në veçanti asaj të Shqipërisë.
Ngjarja do të organizohet nga Kompania KD Events & Communications me përkrahjen e bizneseve vendore. Përpos pjesëmarrjes së shikuesëve nga Prishtina, aty do të vijnë edhe shumë pjesëmarrës nga Diaspora.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...