Published On: 25 Dhjetor, 2015

Prindërit i japin lamtumirën teksa mjekët i fikin aparatin e frymëmarrjes, vogëlushja kthehet në jetë

Një mrekulli e vërtetë do të jenë këto Krishtlindje për një familje të re britanike, teksa vogëlushja e tyre vetëm 1 vjeçe ‘u kthye’ nga vdekja. Vetëm 5 muaj më parë, Franceska, 41 vjeçe dhe bashkëshorti i saj Lee Moore-Williams, 44 vjeç shihnin me shpirt të dërrmuar teksa vajza e tyre 1-vjeçare jepte frymën e fundit.

bella1

Prindërit vendosën të bënin një foto të fundit me vajzën e tyre të dashur përpara se mjekët të fiknin aparatin e frymëmarrjes që mbante në jetë vogëlushen, pasi sipas këtyre të fundit, Bella, e shtruar prej kohësh në terapi intensive për shkak të një sëmundjeje të rëndë, nuk mund të luftonte më tej.

bella2

bella3Por vetëm 30 minuta pasi prindërit i dhanë lamtumirën dhe aparati i frymëmarrjes ishte fikur, Bella nisi të lëvizë këmbët me forcë dhe të bërtasë.

bella4

Nesër, pas një përmirësimi që ka çuditur mjekët dhe prindërit e saj, vogëlushja Bella do të festojë Krishtlindjet me familjen në shtëpinë e saj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...