Published On: 19 Mars, 2016

Princit Charles i kërkojnë t’i bëjë presion Serbisë ti kthejë të zhdukurit

Princit të Wellsit, Charles në sheshin “Ibrahim Rugova”, ka takuar qytetarë të shumtë të cilët e kanë falënderuar për vizitën e tij në vendin tonë. Kurse, gra nga shoqata “Thirrjet e Nënave”, i kanë kërkuar që t’i bëjnë presion Serbisë në mënyrë që t’i kthejë më të dashurit e tyre të zhdukur, ndërsa kriminelet të dalin para drejtësisë.

Ferdane Qerkezi, me lot në sy i rrëfej Princit të Wellsit, Charles se i mungon burrin dhe dy djemtë saj, të cilët janë në Serbi.

Qerkezi i tha Princit të Wellsit që t’i bëjnë presion Serbisë që të kthejnë më të dashurit e tyre të zhdukur, kurse, kriminelet të dalin para drejtësisë./KP

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...