Published On: 15 Janar, 2016

Princi i Wales dhe Dukesha e Cornwall në mars do ta vizitojnë Kosovën

Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë, përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se në muajin mars Princi Wales dhe Dukesha e Cornwall do ta vizitojnë Kosovën.

“Princi i Wales dhe Dukesha e Cornwall do të zhvillojnë vizita zyrtare në Kroaci, Kosovë, Mal të Zi dhe Serbi në mars 2016. Princi i Wales e ka vizituar tetë herë Ballkanin Perëndimor. Kjo është vizita e parë zyrtare e Dukeshës së Cornwall në Kroaci, Kosovë, Mal të Zi dhe Serbi”, thuhet në njoftim./Indeksonline/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...