Published On: 18 Mars, 2016

Princi Charles sot në Kosovë

  • Princi Charles i Mbretërisë së Bashkuar dhe bashkëshortja e tij, Dukesha nga Cornëall, sot do të nisin vizitën e tyre zyrtare në Kosovë.

Ata do të arrijnë pasditen e së premtes në Aeroportin e Prishtinës, përderisa të shtunën në mëngjes do ta takojnë presidenten e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga.

Bashkë me Jahjagën, Princi dhe Dukesha e Cornwallit do të marrin pjesë në ceremoninë e Memorialit të Personave të Pagjetur, si rezultat i luftës në Kosovë.

Princi Charles dje ka qëndruar në Beograd.

Gjatë qëndrimit të tij në Beograd, në kuadër të xhiros së tij në Ballkan, ka mbajtur fjalim në Parlamentin e Serbisë, ku ka përmendur edhe shqiptaret Rita Ora dhe Nënë Tereza.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...