Published On: 18 Mars, 2016

Princi Charles i “bashkon” liderët e Pozitës dhe Opozitës në një tryezë?

Pas aterimit të Princit Charles në aeroportin “Adem Jashari” dhe takimit me Presidenten Atifete Jahjaga, ai do të pritet nga liderët kosovarë në hotelin Swiss Diamond në Prishtinë.

Nga organizatori është paraparë që liderët politikë edhe nga pozita, por edhe ata nga opozita të ulën në një tavolinë.

Mediat vendore kanë siguruar një foto në të cilën shihet vendi i paraparë për t’u ulur bashkërisht liderët e Qeverisë së vendit, por edhe ata të opozitës.

Kjo do të jetë hera e parë pas shumë kohësh që liderët e Qeverisë me ata të Opozitës ulën në një tavolinë të përbashkët.

Po ashtu vendi pritës i Princit nga Britania e Madhe ka paraparë kontrolle të rrepta të sigurisë.

Në hyrje të hotelit Swiss Diamond është vendosur një skaner, i tipit të atij në Parlament, në të cilin skanohet mysafirët.

Mediat kanë njoftuar se masa të shtuar të sigurisë ka edhe në aeroportin “Adem Jashari”, në Prishtinë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...