Published On: 15 Mars, 2016

“Princesha e seksit dhe e drogës”, ja kush është Eva Preka

Ajo njihej me emrin ‘Princesha Eva’.

Por që prej ditës së djeshme, Eva Preka nuk do jetë më në Itali.

Prostituta e luksit iu dorëzua autoriteteve shqiptare.

34-vjeçarja kishte edhe një nofkë në botën e trafikut të kokainës.

Ajo quhej “Zonja e bardhë”.

Policia e Sanremos e arrestoi në flagrancë me 1 kilogram kokainë të pastër në vitin 2010.

Arrestimi ishte pjesë e një operacioni ndërkombëtar të trafikut të drogës.

Banda drejtohej nga partneri i saj.

Por Eva u la në arrest shtëpie dhe ajo humbi gjurmët.

Vetëm në vitin 2014, policia e arrestoi sërish, këtë herë në Milano, ku punonte si prostitutë luksi.

Duke përdorur nofkën “Princesha Eva”, ajo e kishte zgjeruar aktivitetin e saj në Romë dhe Milano, duke shoqëruar klientë të pasur në restorante dhe hotelet më të mira.

Madje ajo bënte selfie me njerëzit e famshëm që takonte dhe më pas i postonte online.

Pikërisht nga kjo u nis policia, që arriti ta prangosë në vitin 2014.

Ajo u ofronte klientëve jo vetëm seks, por edhe drogë të cilësisë së parë.

Tanimë ajo është dëbuar në Shqipëri si masë alternative ndëshkuese.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...