Published On: 2 Tetor, 2016

Prifti rus Tihom, lider shpirtëror i Putinit, viziton Maqedoninë

Lideri shpirtëror i kryetarit të Rusisë, Vlladimir Putin, prifti Tihoni ka ardhur për vizitë në Maqedoni. Ai është vazhdimisht nën shoqërimin e shoqatës së motoristëve ”Ujqit e Natës”, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Tihom e ka vizituar manastirin në Leshkë, e pastaj është nisur pë rnë Ohër, ku do të ketë takim me kryetarin Gjorge Ivanov dhe me figura tjera të politikës maqedonase dhe skenës fetare.

LEXO:  Përfundojnë hulumtimet në Kalanë e Shkupit, zbulohen 13.400 objekte arkeologjike

Përndryshe, Tihom është prift i Kishës autoqefale të Rusisë.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...