Published On: 8 Shtator, 2016

Presione, shantazhe, kërcënime nga pushteti ndaj deputetëve, ti dorëzojnë para tradhtisë!

 

Kryeministri Isa Mustafa ka deklaruar sot, duke e përsëritur për të disatën herë se demarkacioni dështoi për shkak të kërcënimeve të deputetëve. Në fakt fjalën dështim se ka zënë në gojë, por me aluzion e ka pohuar si shkak të mos kalimit të demarkacionit javën e kaluar në Kuvend, presionin e fuqishëm dhe kërcëbimet ndaj deputetëve.
Pra, është moment që ta përkujtojmë kryeministrin Mustafa, se nëse është duke u bërë presion ndaj deputetëve, ai ka filluar dhe është intensifikuar pikërisht nga ju z.Kryeministër dhe nga shefi juaj Hashim ThaçI, president, i cili ka projektuar dhe nënshkruar marrëveshjen e tradhtisë kombëtare, të dhurimit të gati një për qind territory Malit të Zi.
Se ku e ka mësuar këtë matematikë politike Hashim Thaçi mbetet ta zbulojë ai dhe ta thotë të vërtetën një ditë. Ai faljen e tokave e vazhdoi pasi këtë e bëri me Maqedoninë, e cila paradoksalisht me zhvillimet në Kosovës dhe për Kosovën, e kishte një bazë, marrëveshjen Ahtisari, të cilin po e quajmë ashtu edhe pse është kthyer në dokument, dhe nga pushtetarët tanë dhe çuditërisht dhe nga analistë e patriot mashtrues, në një totem.
Por, për ta bërë tradhtinë e dytë, për territorin, se për politike dhe ekonomike janë të shumta, nuk gjet mbështetje veçse disa arsyetimeve mashtruese të disa mercenarëve shqiptarë dhe ndërkombëtarë, në të cilin mercenarizëm u përfshin edhe diplomatë perëndimorë.
Ti kthehemi edhe njëherë zkuzave për kërcënime e presion. Z.Mustafa qeveria juaj dhe partneri shef i juaji Hashim Thaçi, katërçipërisht e keni vërtetuar se keni joshur, ngritur deputetë në misione, të afërm të tyre dhe u keni dhënë avantazhe, vetëm që të heqin dorë nga detyrat dhe obligimet ndaj votuesve, por të shndërrohen në makineri tuaja, siç ishte edhe rasti me zgjedhjen e Thaçit president.
Ju gjatë gjithë kohës edhe personalisht i keni fyer, linçuar dhe gati stigmatizuar kundërshtarët tuaj politike, e veçmas ekspertët që kundërshtonin demarkacionin, njëri prej tyre bile deputet dhe aktivistë prej vitesh i LDK-së. Pra, ju vetëm në këtë rast, keni shkelur etikën, moralin, kodin partia dhe shqiptar. Keni fyer rugovizmin dhe e keni përmbysur këtë politikë gjithnjë në interes tuajin dhe grupit tuaj në LDK, dhe të armiqve të paepur të Rugovës.
Por, ju dhe partneri juaj, po vazhdoni të bëni presione dhe trysni, por edhe joshje me poste, e madje ka indikacione edhe për vënie të interesave financiare në dobi të atyre që shesin votën për tradhti kombëtare.
Ani se njëfar pseudopatrioti si Baton Haxhiu, i akuzuar si spiun i UDB-së, e konsideron akuzën për tradhti si streh të fundit të horrave, dhe këtë e bën për ta legjitimu tradhtinë, pasi spiunazhi për UDB apo një vend tjetër e nënkupton qartësisht tradhtinë. Pra, kur flet për njërën apo tjetërn ai flet për ta shpërlarë ndërgjegjen e vet, strehen e vet.
Por, ju z.Kryeministër duhet ta dini se në të gjitha shtetet tradhtitë kombëtare paguhen shtrenjtë, dhe pavarësisht se si gjykojnë sot shqiptarët, nesër nuk ju nxjerr dot kush nga tradhtia e sotme. Pra, ju po e mbeshtesni së bashku me presidentin, tërë fuqinë tuaj në të gjitha mekanizmat e pushtetit për ti detyruar deputetët të tradhtojnë, duke e shfrytëzuar këtë kohë të mbetur, për të bërë presion dhe për ti ndryshuar mendjen atyre që janë kundër apo duan të abstenojnë.
Për tokë shqiptarët gjithmonë kanë vdekur, nëse jo për atdhe për megjet, (mezhdat) e tyre, gjithmonë e kanë bërë këtë! SHQIPTARI.EU

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...