Published On: 18 Maj, 2016
Bota |

Presidentja kroate “detyrohet” të vendos shami në Iran (FOTO)

  • Gratë në Iran e kanë të ndaluar të shfaqen në publik pa mbulesë. Kjo vlen edhe për diplomatet dhe zyrtaret e shteteve që shkojnë atje. Vizitat e tyre në këtë shtet teokratik, janë të sikletshme, pasi gratë duhet të mbulojnë kokën për shkak të këtyre rregullave.

Rendin shtëpiak të Iranit është dashur ta respektojë edhe Presidentja e Kroacisë Kolinda Grabar-Kitarovic e cila është pritur me gardë nga Presidenti Ruhani.

Sipas Grabar -Kitarovic, e cila nuk ka pasur frikë nga kritikët eventualë t’i ndajë në Facebook, dy vendet kanë diskutuar për thellimin e bashkëpunimit ekonomik.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...