Published On: 4 Prill, 2016

Presidentja Jahjaga vendosi lule në Maalbeekun e Brukselit

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga sot vendosi lule pranë stacionit të metrosë Maalbeek në Bruksel, që ishte cak i sulmeve terroriste ditë më parë, për të nderuar viktimat dhe në shenjë solidariteti me familjarët e tyre dhe qytetarët e Belgjikës, njofton kumtesa presidenciale, transmeton Koha.net.

Sulmi terrorist në këtë vend ndodhi më 22 mars, pothuaj paralelisht me sulmin në aeroportin e këtij vendi.

Në këto dy sulme jetën e humbën 31 persona.

Presidentja Atifete Jahjaga ndodhet për një vizitë lamtumire në Bruksel.

Jahjaga, më 7 prill, ia dorëzon postin e presidentit Hashim Thaçit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...