Published On: 15 Prill, 2016

Presidentja Jahjaga s’po i ndahet Thaçit!

 

Ish presidentja Atifete Jahjaga nuk ka të ndarë nga Hashim Thaçi, i cili e shfronësoi lehtësisht nga pozita e numrit një të vendit.
Ende nuk dihet se çfarë do ti ofrojë Thaçi për kompensim për shfronësimin e saj. Muaj më parë, para se Thaçi ta siguronte postin e presidentit të vendit, janë përfolur shumë variante për ta akomoduar presidenten tanimë të dikurshme të venditm, e cila e kaloi një mandat të plotë pa e mësuar ligjërimin shqip, dhe pa u ambientuar me të folmen politike dhe publike.
Ajo sigurisht se edhe në vizitën e sotme të përbashkët në Drenas, do të keët provuar të pajtohet me ndonjë propozim, apo thjesht është informuar për ‘procesin’ zgjedhor të saj. Nuk dihet nëse janë zënë në goje kësaj here hithërat, por nëse Jahjaga mbetet pa asnjë vend, ajo nuk mund të kënaqet thjesht me pozitën e ish presidentes, dhe provilegjet kohëshkurtra.
Ajo në një fjalim në SHBA para studentëve amerikan, kishte deklaruar se para së gjithash do të donte që pas mandatit presidencial të kthehet në universitet, por si ligjëruese, edhe pse nuk ka informacione valide, nëse ajo ka mbaruar ndonjë master apo tinëzisht një doktorat mode, si në Kosovë dhe Shqipëri.
Ajo, siç shihet në foto, sot me presidentin jo meritor Thaçi ishte në Drenas, ku e kanë vizituar Qendrën për Promovimin e të Drejtave të Grave. SHQIPTARI.EU

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...