Published On: 27 Shkurt, 2016

Presidenti turk përgëzon presidentin kosovar

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, me anë të një bisede telefonike ka përgëzuar Presidentin e ri të Kosovës Hashim Thaçin, për zgjedhjen e tij në këtë post, raporton Anadolu Agency (AA).

Sipas informacioneve të marra nga burimet e Presidencës së Turqisë mësohet se Erdoğan, i ka uruar suksese për detyrën e re Thaçit i cili u zgjodh President i Kosovës me me 71 vota.

Ndër të tjera theksohet se në bisedën mes Erdoğan dhe Thaçit është vënë në dukje edhe rëndësia e zhvillimit të marrëdhënieve mes dy vendeve.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...