Published On: 10 Korrik, 2016

Presidenti Thaçi me lojë fjalësh, promovon dekriminalizimin e skenës politike, jo luftimin e krimit

Presidenti Hashim Thaçi gjatë takimit me nënsekretaren e Shtetit të SHBA-së, Victoria Nuland ka folur edhe dekriminalizimin e skenës politike në Kosovë.

Ai, sipas komunikatës së Presidencës, u shpreh se pas marrjes së mandatit, menjëherë ka filluar të promovojë dekriminalizimin e skenës politike në Kosovë, transmeton Koha.net.

“Tanimë është instaluar praktika që personat e dënuar apo të akuzuar të heqin dorë nga postet dhe detyrat politike në vend”, u shpreh presidenti Thaçi.

Sipas tij, po punohet në mënyrë që edhe të akuzuarit të mos i ikin përgjegjësisë dhe të marrin dënimin e merituar nga drejtësia.

“Kemi iniciuar plotësimin e Kodit Penal. Deri në vjeshtë do të kemi hapa konkret në këtë drejtim”, paralajmëroi presidenti Thaçi dh

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Ziza thotë:

    Si psh ramadan muja

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...