Published On: 14 Gusht, 2016

Presidenti: Për 25 vjet Biden dhe Familja e tij kanë kontribuar për Kosovën

Javën e ardhme në Kosovë për vizitë vjen zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden.

Presidenti Thaçi përmes një postimi në Facebook ka shkruar se zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden dhe familja e tij kanë kontribuar për Kosovën për 25 vjet. Biden gjithashtu do të vizitojë edhe Serbinë gjatë javës së ardhshme.

Ky është postimi i plotë i Thaçit:

Javën e ardhshme vjen Zëvendës-Presidenti Biden në Republikën e Kosovës. Kjo vizitë e mikut të Kosovës shënon një moment të ri dhe historik për Kosovën. Tash e 26 vite, Zëvendës-Presidenti Biden është i përkushtuar për paqen dhe stabilitetin në rajonin tonë. Populli i Kosovës është krenar me mikun i cili që nga fillimi i viteve nëntëdhjetë ishte shpresa dhe zëri i fuqishëm për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës në Washington. Miqësia e Kosovës me SHBA-në është e përjetshme. Kosova dhe populli i saj i janë mirënjohës për jetë Zëvendës-Presidentit Biden dhe familjes së tij për kontributin e tyre. Zoti e bekoftë Kosovën, Zoti e bekoftë SHBA-në. HTH
/GazetaExpress/
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...