Published On: 13 Shkurt, 2016
Bota |

Presidenti pakistanez kundër Shën Valentinit

Presidenti pakistanez kundër Shën Valentinit
Autori: Lajmi.net Entertainment, Lajme 19:27, 13 February 2016
Presidenti pakistanez kundër Shën Valentinit
14 shkurti është shumë i fanshëm në shumë qytete në Pakistan, mirëpo shumë grupe religjioze janë kundër festimeve të kësaj dite.
  Presidenti pakistanez, Mamnoon Hussain, ka thënë se kjo është një traditë perëndimore dhe është në konflikt me kulturën myslimane.

Vërejtjet e tij erdhën pasi që disa qarqe në Pakistanin veri-perëndimor i kanë ndaluar festimet e ditës së Shën Valentinit, raporton Klan Kosova, transmeton lajmi.net.

14 shkurti është shumë i fanshëm në shumë qytete në Pakistan, mirëpo shumë grupe religjioze janë kundër festimeve të kësaj dite.

Më fillim të kësaj jave, qeveria lokale në Kohat i ka urdhëruar dyqanet që të mos shesin gjëra për Ditën e të Dashuruarve./lajmi.net

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...