Published On: 4 Shtator, 2016

Presidenti Nishani takon Papa Françeskun në Vatikan

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani dhe Zonja e Parë, Odeta Nishani morën pjesë sot në Meshën Solemne për shenjtërimin e Nënë Terezës, të kryesuar nga Papa Françesku në Sheshin Shën Pjetri, në Vatikan. Përpara fillimit të meshës, Papa Françesku përshëndeti në një audiencë të shkurtër Presidentin dhe Zonjën Nishani.

Mesha madhështore u ndoq edhe nga një numër i madh autoritetesh politike e fetare si dhe nga shumë pelegrinë dhe qytetarë shqiptarë, krahas atyre të ardhur nga shumë vende të botës në këtë ditë të shënuar.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...