Published On: 21 Mars, 2016

Presidenti Nishani liron nga detyra e ambasadores në UNESCO, vajzën e Kadaresë

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bujar Nishani ka dekretuar lirimin nga detyra të ambasadores së Shqipërisë pranë UNESCO-së, Besiana Kadare, vajza e shkrimtarit të njohur Ismail Kadare.

Gjithashtu, Nishani ka deklaruar lirimin nga detyra të Kujtim Xhanit, ambasador në Republikën Popullore Demokratike të Koresë, në Republikën e Koresë dhe në Republikën Socialiste të Vietnamit. Dekretet janë publikuar sot në faqen zyrtare të Presidencës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...