Published On: 10 Tetor, 2016

Presidenti injoron gazetarët

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi as në konferencën e parë për medie nuk i ka lejuar gazetarët të shtrojnë pyetje. Ai për disa minuta ka folur çfarë ka dashur vetë dhe është larguar nga foltorja me të përfunduar fjalimin.

Megjithëse mediet ishin ftuar për konferencë, Thaçi ka mbajtur vetëm një fjalim, ngjashëm me deklaratat e tij të përditshme në llogarinë e tij në Facebook duke shmangur mundësinë të pyetet për akuzat lidhur me ndikimin në investimet e parave të buxhetit.

“Faleminderit për pjesëmarrje. Kalofshi mirë”, ka qenë komunikimi i vetëm i Presidentit me gazetarët gjatë konferencës ku ka kërkuar zbardhjen e krimeve të luftës dhe atyre të pasluftës në Kosovë./Gazeta Fjala/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...