Published On: 10 Janar, 2016

Presidenti Ibrahim Rugova, ja pse e vuna dhe e hoqa shallin!

 • Presidenti Ibrahim Rugova i cili njihej për shallin që se largonte nga qafa, në një intervistë për televizionin gjerman ZDF e kishte shpjeguar simbolikën e shallit. Përshkrimi i televizionit gjerman ZDF: 

Rugova nuk kishte shumë kohë për të na pritur, sëpsë kishte ëdhë shum punë tjera për ti kryer. Në fillim na interesoi të dinim se ku e kishte shallin e tij të njohur? Edhe pse këtu bën shumë nxehtë, megjithatë për nder tuajin po e vemi edhe një herë,  shalli nuk i nevojitet më, por ai thoshte: “Unë isha betuar se do ta bajë deri atëherë kur Kosova të fitoi lirinë, këtë tani e arritëm, dhe kjo është kryesorja”. / ZDF

I. Rugova by GazetaExpress

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. jozefi thotë:

  Presidenti i ndjere e bante shallin per arsye se e kishte qafen shume te holle. As kmishat as jravata s’ kishin mundesi t’ia rrethonin. Prandaj e bajti shallin derisa iu trash qafa sadopak. Mire i rrinte.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(3)
 2. emini thotë:

  Te gjithe ata qe nga afer e kane njohur Rugoven e dine se te gjitha ato spekulime per shallin e tij nuk bejne mevte vdrteten. Miti per shallin eshte vetem mit. Rugova nuk kishte nevoje per mit. Shalli i tij ekskluzividht ka te beje me bajamat e tij, me te cilat kishte probleme qe nga femijeria. Me vone ai kidhte shkuar edhe ne Moske per tu sheruar nga bajamat. Por edhe pas sherimit, bartja e shallit ju kishte bere shprehi, sic dikujt i behrt shprehi bartja e kapeles, apo bartja e kravates edhe kur eshte vape. Cdo komentim tjeter lidhur me shallin e Rugoves eshte spekulim.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(2)
  • Ekremi thotë:

   I nderuauri z. Emini, ne kete storije nuk behet fjale per mite, ketu eshte vetem nje pergjigje e prezidentit Rugova then televizionit Gjerman ZDF per shallin e tij, edhe as gje me teper.

   Përgjigjiuni
   Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...