Published On: 24 Qershor, 2016

Presidenti i Maqedonisë e paska parashikuar luftën, por shqiptarët nuk mund të viktimizohen më

 

Presidenti i shtetit artificial monstrum e paska pas parashikuar edhe fillimin e luftës së sërishme në Maqedoni. Pra, a është Ivanov vet i interesuar që ta shuaj njëherë e përgjithmonë nocionin e quajtur maqedon dhe shtetin artificial Republika IRJM apo thjesht president i shtetit monstrum do t’ia mbajë fjalën e dhënë mikut të tij të vjetër çetnikut radikal serb Vojisllav Sheshel që emri i Maqedoniës në fund të muajit gusht do të ndryshohej gjithsesi, por edhe me ndërhyrjen ushtarake serbe në një pjesë të Maqedonisë të banuar kryesisht me shqiptar dhe që shqiptart t konfrontohen me paramilitarët serb në atë pjesë dhe shteti në zhbërje monstrum të luaj rolin e viktimës. Pra, z. Ivanov budallenjtë e Ballkanit kanë vdekur përveç teje që ke ngelur i fundit me logjiken tuaj mesjetare, shqiptarët nuk paguajnë më haraç për të tjerët dhe duhet të pyeten njëherë e mirë për vendimet në gadishull, prandaj shqiptarët në trojet e tyre etnike nuk do të viktimizohen sipas tekeve tuaja dhe shtetit tuaj fqinjë Serbisë. Ne e dimë mirë që Kushtetuta e shtetit tuaj artificial së bashku me kombin tuaj të krijuar viteve të ’50-ta lejon intervenimin ushtarak të shtetit serb, siç thuhet në rast se rrezikohet popullata serbe e Maqedonisë, nga ndonjë agresion i mundshëm, por në këtë rast keni gabuar sepse me shqiptarët nuk filitet më si gjatë viteve të ’50-ta, por krejt ndryshe, prandaj ky është edhe skenari i fundit i juaji si shtet.
Hamdi Ndrecaj -Panteri
24.06.2016

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...