Published On: 3 Maj, 2016

Presidenti i FIFA’s ka një tjetër lajm të mirë për Kosovën (Foto)

Pas pranimit të Kosovës në UEFA, janë hapur dyert edhe për pranimin në organizatën më të lartë botërore të futbollit, FIFA

Kosova u pranua në UEFA pasi mori 28 vota, derisa 20 ishin kundër dhe dy të tjera të pavlefshme.

Pranimi i Kosovës në UEFA, i ka hapur dyert edhe për pranimin në organizatën më të lartë botërore të futbollit, FIFA. Këtë tashmë e ka konfirmuar presidenti i kësaj federate, Gianni Infantino.

“E uroj Kosovën për anëtarësimin në UEFA. Tani ajo mund t’i bashkohet edhe FIFA’s dhe do të jetë pjesë e agjendës në Kongresin që do të mbahet në Mexico City”, ka deklaruar italiani.

Kongresi i FIFA’s do të mbahet më 12 dhe 13 maj, ku bashkë me Kosovën pritet edhe pranimi i Gjibraltarit. /Express/
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...