Published On: 17 Prill, 2016

Presidenti i Bolivisë takon Papën, i këshillon të përdorë kokainën

Një situatë aspak e këndshme është krijuar gjatë takimit në Vatikan të premten mes presidentit të Bolivisë Evo Morales dhe kreut të Kishës Katolike, Papa Françesku.

Morales ka çuditur jo pak me këshillën e tij dhënë Papës, duke i thënë që të ndiqte shembullin e tij dhe të konsumonte gjethe kokaine për një shëndet më të mirë.

‘Unë jam duke e përdorur dhe po më bën mirë. Unë ju rekomandoj që të bëni si unë në mënyrë që ju të jeni më i fortë për pjesën tjetër të jetës tuaj’, i tha Evo Morales Papës gjatë një takimi të shkurtër që zhvilloi me Atin e Shenjtë.

Më pas sipas mediave italiane, Presidenti i Bolivisë, i dha Atit të Shenjtë tre libra në spanjisht lidhur me përfitimet nga gjethja e kokainës.

Librat përqendrohen në dieta dhe biodiversitetin. Njëri është quajtur Kokaina kundër Obezitetit. Ndërkohë, Papa Françesku i dhuroi Morales një koleksion me intervistat e tij, si dhe një kopje të udhëzimeve të tij të fundit mbi familjen.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...