Published On: 17 Shkurt, 2016

Presidenti gjerman: Urime Kosovë, kthehu në normalitetit

Presidenti i Republikës Federale të Gjermanisë, Joachim Gauck e ka uruar Kosovën me rastin e 8-të vjetorit të Pavarësisë.

Në një telegram urimi që presidenti Gauck i ka dërguar Presidentes Atifete Jahjaga, ai uron Kosovën dhe shpreh shpresën që parlamenti t’i kthehet punës së rregullt me qëllim të zhvillimit të Kosovës dhe afrimit të saj në Bashkimin Europian.

Në urimin e tij, presidenti gjerman ka shtuar se Gjermania do të mbesë edhe më tutje një vend mik dhe partner i Kosovës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...