Published On: 16 Shkurt, 2016

Presidenca shqiptare: Deklaratat e Ramës, fyese për Presidentin dhe vetë Kerryn

  • Institucioni i Presidentit të Republikës ka reaguar mbi një deklaratë të Kryeministrit Edi Rama, që thoshte se nuk do të donte të shihte presidentin e vendit në rolin e shefit të protokollit.

Presidenti Nishani, thuhet në deklaratë, e cilëson këtë si një deklaratë fyese jo vetëm ndaj presidentit, por  edhe ndaj vetë Sekretarit Kerry.

Ja deklarata:

Presidenti i Republikës Bujar Nishani e konsideron deklaratën e KM Rama sot në mbrëmje në një emision televiziv, se nuk do të donte të shihte presidentin e vendit tim në rolin e shefit të protokollit, si një deklaratë fyese jo vetëm ndaj Presidentit të Republikës, por dhe ndaj vetë mikut të shqiptarëve të një dite më parë ,sekretarin e shtetit Kerry. Për më tepër, Presidenti i Republikës do të shprehet nesër me një deklaratë për shtyp.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...