Published On: 18 Prill, 2016

Presidenca Nishani: Nuk do të ketë kurrfarë dekorimi për Fadil Hoxhën

 • Presidenca e Shqipërisë nuk ka marrë kurrfarë kërkese për dekorimin e Fadil Hoxhës dhe nuk do të ketë kurrfarë dekorimi për të, ka thënë për Klan Kosova, këshilltari i Bujar Nishanit, për Çështje Rajonale, Flamur Gashi.

“Unë kam folur në cilësinë e institucionit të Presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishani. Nuk është koment i imi personal. Nuk do të ketë asnjë dekorim për Fadil Hoxhën”, ka thënë Gashi.

“Kërkesat për dekorime kanë një rrugë ligjore, ato nuk bëhen nga individ”.

 Megjithatë “qëndrimi për figurat e komunizmit është pak problematik dhe ne në asnjë mënyrë nuk duam të hyjmë në debatin tuaj”.
Lexoni edhe:
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Histroria thotë:

  Fadil hoxha, ali shukriu, edhe nja 10-15 komuniste tjere kane bere kete ceprim:

  Kur jane themeluar cellualt e partise komuniste per Kosove, ne vitin 1941-42, ne nje celule kame qene 24 ose 25 komunista shkavell dhe nga nje ose eventualisht dy komuniste Shqiptar. Edhe fadili ka vepruar njesoj. Pra ne nje vend ku 80% te popullates ishin Shqiptar , krijojet partia komuniste ne te cilen ishin 96% shkavella dhe 3 deri 4 % Shqiptar. Kjo Shqip i bjen: te gjithe ata qe kane qene komunist ne vitin 1941-1942 kane qene tradhetar te flliqt. Pik. Kjo eshte fakt.
  Prandaj disa idiota histroian nuk e marrin parasysh kete fakt kur folin per komuniste tradhetar siq ka qene fadil hoxha komunisti shkavelofill.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...