Published On: 17 Prill, 2016

Presidenca e Shqipërisë nuk dëshiron ta dekorojë Fadil Hoxhën (Video)

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, nuk do ta dekorojë ish-drejtuesin komunist në Kosovë, Fadil Hoxhën.

Kërkesa për dekorimin e Hoxhës fillimisht erdhi nga shoqata e Veteranëve të Lëvizjes Antifashiste Nacionalçlirimtare. Ajo u përkrah edhe nga tetë akademikë kosovarë.

 Akademikët nënshkruan një dokument më të cilin i kërkohej Nishanit që Hoxha të shpallet “Nderi i Kombit”.
 Akademia e Shkencave dhe Arteve të Kosovës, është distancuar nga kjo kërkesë. /Klan Kosova/
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. gjergji thotë:

    po si munde te dekorohet ..cmenduri per cfare me hije apo trimeri bashkepunoi me serbet ishte partizan per kosoven shqiptare apo per kosoven sllave per cfare qe emeri ilakohet shume …

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...