Published On: 25 Prill, 2016

Preshevarët nuk lejohen të votojnë nga Kosova për zgjedhjet e Serbisë (Video)

Shumë qytetarë të Fushë Kosovës që me prejardhje janë nga Presheva, sot morën rrugë pikërisht për në vendin prej nga kanë ardhur për të qenë pjesë e votimeve për zgjedhjet serbe.

Por, shumë prej qytetarë preshevarë janë shprehur se qytetarët e Luginës së Preshevës që jetojnë në Fushë Kosovë, do të duhej të votonin pa shkuar fare në Luginë.

Të njëjtën e ka thënë edhe Behxhet Shala, nga Këshilli për mbrojtjen e lirive dhe të drejtave të njeriut shprehet se qytetarëve nga Lugina e Preshevës u shkelen të drejtat. /Klan Kosova/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...