Published On: 22 Janar, 2016

Premtonte punë, por i detyronte të prostituonin. Kapet shqiptari në Itali

Një shtetas shqiptar i arratisur nga burgu është arrestuar sërish nga policia italiane. Mirjan Luzi, 26 vjeç, u arrestua në Porta Palazzo, në veriperëndim të Torinos.

Ndaj tij rëndojnë si anëtar i një organizate kriminale me qëllime mafioze, heqje të lirisë, shfrytëzim prostitucioni, favorizim të futjes së klandestinëve në mënyrë të paligjshme në territorin italian.

Shqiptari së bashku me 14 persona të tjerë kanë rekrutuar femra nga Shqipëria, Greqia dhe vende tjera të Europës Lindore, duke i futur në mënyrë klandestine në Itali me premtimin e një pune, por që më pas i shfrytëzonin për prostitucion./LAPSI.AL/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...