Published On: 3 Mars, 2016

Premton Thaçi: Kurrë më në PDK e as në Qeveri pas përfundimit të mandatit(VIDEO)

Presidenti i sapo zgjedhur i Kosovës, Hashim Thaçi në emisionin “Republika”, me Dardan Gashin ka deklaruar se pas përfundimit të mandatit si president nuk do të kthehet më në PDK.

Sipas tij, kthimi nuk do të ishte i shëndetshëm për demokracinë , duke shtuar se nuk do të ishte mirë rikthimi nga pozicioni i presidencës në parti dhe krijimi i ndonjë partie të re.
“ Këto janë procese të mbyllura për mua , rikthimi në parti , larg asaj themelimin e ndonjë partie apo rikthimin në ekzekutiv, ka thënë Thaçi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...