Published On: 30 Maj, 2017

Premton Haradinaj: Mbrenda 90 ditëve qytetarët do të lëvizin pa viza

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e koalicionit, PDK-AAK, Nisma, Ramush Haradinaj, i ka siguruar qytetarët e Kosovës se me të si kryeministër i vendit, qytetarët do të mund të udhëtojnë pa viza brenda 90 ditësh në Gjermani, Zvicër, Austri dhe gjithë Evropën.

Haradinaj nëpërmjet një video-mesazhi ka thënë se brenda 3 muajve Qeveria e Kosovës në krye me të do ta mundësojë liberalizimin e vizave.

Ndërkaq, zgjedhjet e përgjithshme parlamentare do të mbahen në Kosovë më 11 qershor. Për 120 ulëset në Kuvendin e Kosovës, pritet të garojnë 5 koalicione, 19 parti politike dhe 2 iniciativa qytetare.

Postimi i plotë i Haradinajt në Facebook:

Të nderuar qytetarë të Republikës!

Jemi vetëm një ditë para fillimit zyrtar të fushatës zgjedhore. Në takimet e shumta anëekënd Kosovës e kam thënë se brenda 3 muajsh Qeveria jonë do ta mundësoj Liberalizimin e Vizave.

Edhe sot e përsëriti këtë Zotim: Me Qeverinë e re brenda 90 ditësh qytarët e Kosovës do të udhëtojnë pa viza në Gjermani, Zvicër, Austri dhe krejt Evropën.

Ka ardhë #KohapërFillimineRi! Ka ardhë Koha për rrugën evropiane të Kosovës! Pa Viza!
RH

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...