Published On: 4 Mars, 2016

Prej Varanes te Rudiger: 10 qendërmbrojtësit e së ardhmes (Foto)

  • Botës së futbollit po i shtohen talentet e rinj.

Së fundi, mediat sportive kanë përpiluar një listë me futbollistë e ardhmes të repartit mbrojtës.

Në mesin e lojtarëve që për ta do të flitet në të ardhmen është Antonio Rudiger (Roma), Raphael Varane (Real Madrid) dhe Aymeric Laporte (Atletic Bilbao).

Por, me paraqitjet e fundit ka impresionuar edhe Kurt Zouma (Chelsea), Alessio Romagnoli (Milan) dhe Daniele Rugani (Juventus). /Telegrafi/

Antonio Rüdiger

Mosha: 23

Klubi: Roma

Talent 1

Aymeric Laporte

Mosha: 21

Klubi: Atletic Bilbao

laporte

Kurt Zouma

Mosha: 21

Klubi: Chelsea

zuma

Raphael Varane

Mosha: 22

Klubi: Real Madrid

varane

Alessio Romagnoli 

Mosha: 21

Klubi: Milan

roman

Daniele Rugani

Mosha: 21

Klubi: Juventus

MARSEILLE, FRANCE - AUGUST 01: Daniele Rugani of Juventus FC in action during the preseason friendly match between Olympique de Marseille and Juventus FC at Stade Velodrome on August 1, 2015 in Marseille, France. (Photo by Valerio Pennicino/Getty Images)

John Stones

Mosha: 21

Klubi: Everton

LIVERPOOL, ENGLAND - AUGUST 08: John Stones of Everton during the Barclays Premier League match between Everton and Watford at Goodison Park on August 8, 2015 in Liverpool, England. (Photo by Jan Kruger/Getty Images)

Marquinhos

Mosha: 21

Klubi: PSG

Marquinhos

Eric Dier

Mosha: 22

Klubi: Tottenham Hotspurs

dier

Andreas Christensen

Mosha: 19

Klubi: Chelsea (I huazuar te Borussia Monchengladbach)

kristi

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...