Published On: 29 Mars, 2016

Prej sot Kosova ka marrëveshje për ekstradim me Amerikën

  • Kosova dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të nënshkruajnë sot marrëveshjen për ekstradim.

Nënshkrimi i marrëveshjes do të bëhet nga presidentja në largim, Atifete Jahjaga dhe ambasadori amerikan në Kosovë,Greg Delawie.

“Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga dhe ambasadori i SHBA në Kosovë, Greg Delawie, nënshkruajnë marrëveshjen e ekstradimit midis Republikës së Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës”, thuhet në një njoftim nga Presidenca.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...