Published On: 14 Shtator, 2016

Precedentët e djalit të ish-nënkampiones të qitjes, plagosje, sherre, e ‘pazare’ droge (SKEDA)

Djali i ish-nënkampiones së qitjes, Lindita Kodra, nuk e ka për herë të parë kundërshtimin e forcave të policisë.

26-vjeçari Kljadi Kodra u vu sot në pranga nga policia e Tiranës pasi kundërshtoi efektivët duke i goditur dhe grisur uniformën. Shërbimet e komisariatit numër 3 kishin arrestuar shokun e tij, me të cilin Kodra shoqërohej, pasi gjatë kontrollit fizik i gjetën një pistoletë. Në momentin që policët shoqëronin Bledar Matoshin, 26-vjeçari i ka kundërshtuar ata duke i goditur.

Por edhe më parë në vitin 2015, Kodra i ka bërë rezistencë postbllokut të policisë duke mos ndaluar në momentin që efektivët i bënë shenjë. Ai është vënë në pranga pas një ndjekje të shkurtër ku gjatë kontrolli ju gjet një armë pa leje.

Në vitin 2010, Kodra ishte shpallur në kërkim si autor i dyshuar për plagosjen e dy vëllezërve në rrugën “Vasil Shanto”.  Klajdi dhe Roland Çeço.

Në vitin 2011 Kodra ka qëlluar me armë për të vrarë një 26-vjeçar, në rrugën “Ymer Kurti”. Sipas policisë në atë kohë, pas një grindjeje për motive të dobëta, midis Kodrës dhe personave Roland Laçi dhe Elvis Burimi, në grindje e sipër dyshohet që Klajdi Kodra ka qëlluar me armë zjarri, duke plagosur Roland Laçin.

Ndërkaq, në vitin 2013, Klajdi Kodra mbeti i plagosur me armë pranë Liqenit Artificial, ku u qëllua me plumb në këmbë. Plagosja ka ndodhur pas një konflikti të çastit, ku shkas dyshohet të ketë qenë një çështje e lëndëve narkotike. /Gazeta Express/

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...