Published On: 13 Maj, 2016

Pranimi i Kosovës në FIFA, bënë jehonë të madhe në mediet ndërkombëtare (Foto)

Pranimi i Kosovës në FIFA si anëtarja e 210, po bën jehonë të madhe në mediet e ndërkombëtare.

FIFA në Kongresin e Meksikës, votoi për pranimin e Kosovës dhe të Gjibraltarit.

 “Kosova dhe Gjibraltarit pranohen në FIFA para kualifikimeve për Kupën e Botës së vitit 2018”, shkruan DailyMail.

Kjo medie angleze shton se Kosova dhe Gjibraltari do të hyjnë në kualifikime për botërorin e Rusisë, derisa në fund cek edhe ndryshimet që mund të bëjnë lojtarët me prejardhje nga Kosova e që luajnë për shtete tjera.

“Kosova dhe Gjibraltari anëtarë të FIFA-s”, shkruan L’Equipe./Indeksonline/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...