Published On: 9 Shkurt, 2016

“Postieri vrasës”, paramilitari serb i ushqente qentë me shqiptarë të gjallë!

postierivrases

Krimet serbe në Kosovë ndaj popullsisë civile shqiptare, 1998-99

“Postieri vrasës” i Vushtrrisë, paramilitar serb, ka kryer krime ndaj civilëve shqiptar në luftën e Kosovës 1998-99, në formën që historia njerëzore nuk i njeh.
Katër (4) civil të plagosur shqiptar, ua eksponon për së gjalli, këtij qeni bulldog të uritur, dhe kështu i han qeni për së gjalli, në mënyrën më çnjerëzore. Civilët e pambrojtur. “Postieri” e ka përsëritur të njëjtin akt disa herë, tue i ushque qenin me pjesë të trupit të civilëve shqiptarë.
Nuk dihet as për kufomat e 60 civilëve shqiptar në Vushtrri. Nuk kans gjurmë deri më tani.
Unmiku e burgosi në Mitrovicë, e dënoi për shumë vrasje, 24 vjet… por më pas iu organizua ikja e tij dhe 2 serbëve tjerë nga burgu. E së bashku me ta iku edhe “Drazha Mihajloviqi”.
Kjo ndodhi në Europë, në mbarim të Shekullit 20!

– Fotoja me qenin postohet për herë të dytë në opinion. (Shqiptari.eu)

 
Displaying 6 Comments
Have Your Say
 1. Zeqir thotë:

  Krimineli serb, pamje trshtuese, gjenocid ndaj shqipetarve, shovenizmi serb e edukoi keshtu, po bile edhe ne fundin e shekullit 20, gjat largimit me dhune te shqipetarve prej Kosoves. Krimineli Zihet, denohet dhe Unmik ja mundeson te ik nga burgu.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
  • Amir RexhepiEmri juaj... thotë:

   UNMIKU është Qeni i keti serrbi por vllezer musliman mos harroni Allahu i lartesuar do kete nje denim te madh ku do jete vertet shum i rendë ky kriminel bashk me kriminelet e tjerë do digjet ne zjarrin e xhehnnemit

   Përgjigjiuni
   Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. upss thotë:

  eyyyyyy

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(1)
 3. Shatri thotë:

  Kjo foto eshte fake, eshte vertetu 100X, kurse a ka ushqy qenë me trupa te shqiptarëve, nuk e di

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(1)
 4. Xhafer Leci thotë:

  Pamje trishtuese si kjo e masakrave serbe të luftës së fundit në Kosovë, më ka rënë të shoh, nepër libra dhe shkrime, edhe nga Lufta e Parë dhe Dytë Botërore ! Serbët gjithmonë kanë qenë barbar, tinzar dhe shpirtëznj të çmendur e të pa shpirtë..!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(0)
 5. Tropoja thotë:

  Per ket thuhet se e kan vra mas mbarimit te luftes, ne ikje e siper nga Kosova.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...