Published On: 10 Korrik, 2016

Portugalia kampion europian, thyen Francën pa Ronaldon (Video)

Evropa ka kampionin e ri, është Portugalia me Cristiano Ronaldon ajo që ngrit në qiell trofeun e famshëm pasi mposhti nikoqirët 1:0 pas 120 minutave lojë.

Portugalia e nisi në mënyrën më të keqe ndeshjen, pasi Cristiano Ronaldo u lëndua në minutat e para të ndeshjes, duke lëshuar më pas fushën e lojës.

Ky lëndim i portugezit zbeu shpresat e gjithë tifozëve anembanë botës, por jo edhe lojtarëve në fushë dhe trajnerit Santos që bënë një paraqitje të mrekullueshme edhe pa tre herë lojtarin më të mirë në botë.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...