Published On: 2 Mars, 2016

Portretet e deputetëve si nuk i keni parë (Video)

  • Herët në mëngjes, Policia e Kosovës ka zbatuar një urdhër arrest për liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri. Ai është sjellë me detyrim në Gjykatën Themelore të Prishtinës, ku bashkë me Rexhep Selimin e Besart Bujupin, është i akuzuar për lëndim të lehtë trupor, raporton KTV.
  • Pala e dëmtuar është kundërshtari i tyre në Kuvend, deputeti i PDK-së Bekim Haxhiu, i cili pretendon se u rrah nga deputetët e Vetëvendosjes në qershor të 201.

Rasti ka ndodhur pasi fillimisht deputetët e Vetëvendosjes ishin përplasur me deputetin e PDK’së, Latif Gashi.

Haxhiu e ka vlerësuar incidentin ndaj tij si tentim vrasje, ani pse sipas raportit mjekësor, ka vetëm lëndime të lehta trupore.

Akuzat janë mohuar nga deputetët e Vetëvendosjes, të cilët kanë thënë se kjo është akuzë politike.

Në këtë seancë kanë dëshmuar tre policë, pjesëtarë të sigurimit të Kuvendit në kohën e incidentit. Përplasjet mes deputetëve nuk kanë munguar gjatë tërë seancës. ”Idiot”, “Mos rrej” dhe “mshele”, kanë qenë disa nga shprehjet, me të cilat ata i janë drejtuar njëri-tjetrit.

Kur Haxhiu ka kërkuar që kjo deklaratë e Visar Ymerit të futet në procesverbal, situata është komplikuar.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...